Globální problémy světa

Deváťáci pro nás připravili s paní učitelkou Mašíčkovou zajímavý projekt. Po škole byla rozmístěná jednotlivá stanoviště, která se týkala globálních problémů světa. U každého panelu nám skupinka žáků z devátého ročníku zajímavě, krátce a pro nás velmi srozumitelně vysvětlovala problémy, o kterých sice trochu slyšíme, ale vůbec jim většina z nás nerozumí. Mluvili s námi o nedostatku pitné vody ve světě, chudobě, odpadech, náboženství, Islámu a uprchlících. Zapamatovali jsme si, že ne všechny děti na světě chodí pravidelně do školy. Musí totiž pracovat, pomáhat uživit rodinu, zajistit dostatek vody pro celou rodinu, existují i dětští otroci. Zajímavě nám povídali o uprchlících, Islámském státu. Byli k nám milí a vstřícní.

společně ve světě

posloucháme